A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство Таїровської селищної ради
"Таїровський консультативно-діагностичний центр"

Всесвітній день слуху

Дата: 03.03.2025 13:06
Кількість переглядів: 48

5 важливих фактів про слух

Здоров'я органів слуху безпосередньо впливає на наше самопочуття та якість життя. А проблеми з ним зустрічаються не лише у людей похилого віку. Але чи багато ви знаєте про те, як працює наш слух? Якщо ні — будемо розбирати, ми зібрали для Вас 5 найцікавіших фактів.

 Фото без опису

№1 — Слух працює навіть уночі

Ви не припиняєте чути, коли спите. Багато хто не знає про те, що наші вуха продовжують вловлювати звуки 24 години на добу — ця функція не "відключається". Звукові хвилі сприймаються людським мозком навіть під час фази глибокого сну.

То чому ж ми не прокидаємося, чуючи звуки? Все досить просто: звукові хвилі, що надходять, наш мозок одразу  аналізує. І вже він вирішує, чи варто їх блокувати, чи ні. Саме завдяки цьому ми можемо спати міцно, навіть якщо довкола не повна тиша. Але практично миттєво прокидатися від звуків, які цього вимагають — чи це плач дитини чи дзвінок будильника.

 

№2 — Вуха — важлива складова нервової системи

А саме слух безпосередньо впливає на можливість нашого тіла тримати рівновагу. Ми можемо відчувати певний дисбаланс, коли хворіємо на вушну інфекцію. Найпопулярнішими ознаками хвороб вух часто є запаморочення, нудота, дезорієнтованість у просторі.

І найцікавіше — вплив слуху на рівновагу спостерігається не тільки у людей, а й у тварин.

 

№3 — Слуховий апарат запобігає погіршенню слуху

Вважається, що слухові апарати просто допомагають нам чути краще. Але насправді, компенсуючи проблеми зі слухом, вони не допускають їхнього подальшого погіршення. Особливо, якщо йдеться про проблеми, що виникли внаслідок травми, дії гучних звуків.

Крім того, слуховий апарат допомагає адекватно доносити слухову інформацію мозку. А якщо останній такої інформації не отримує, згодом втрачає здатність її обробляти. Можуть спостерігатися такі неприємні наслідки, як погіршення розбірливості мови, неуважність, занепокоєння. Слухові апарати запобігають таким наслідкам, як атрофування певних ділянок мозку.

 

№4 — Вушна сірка — нешкідлива для вух

У помірних кількостях вона служить чимось на зразок захисного бар'єру для слухових каналів. А також зберігає область середнього вуха чистою і здоровою.

Додатково сірка може бути індикатором проблем з вухами. Волога сірка – ознака вушних інфекцій. Тому, якщо ви помітили її у себе, слід звернутися за консультацією  до отоларинголога.

 

№5 — Проблеми зі слухом зустрічаються не лише у людей похилого віку

Хоч це і є дуже популярною помилкою. Часто слух погіршується у віці до 65 років. А внаслідок перенесених захворювань та травм такі проблеми можуть виникати у дітей, підлітків, молодих людей.

 

Додаткові причини втрати слуху, не пов'язані з віком:

  • Постійна дія фонового шуму до 90 дБ. Йдеться про регулярний, щоденний шум протягом 8 і більше годин.
  • Різкий вплив шуму 140 дБ — це може мати негативний ефект за лічені секунди.
  • Генетичні фактори (погана спадковість, проблеми зі слухом у найближчих родичів).
  • Травми та пошкодження звукового каналу.

Щоб підтримувати здоров'я вух, бережіть їх від холоду та зайвого шуму, регулярно відвідуйте лікаря та не займайтеся самостійним лікуванням вушних інфекцій. У разі виникнення проблем зі слухом, подбайте про своєчасне застосування методів корекції. Це допоможе не допустити посилення приглухуватості та підвищить якість життя.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора